Visst er brillen et smykke – ta disse tre utsøkte titanium-innfatningene fra Osiris som eksempler på dette. Matte overflater i sort, kongeblått og mokkabrunt som møter en antikkgull bakflate med neseputer og endestykker i blank gullfinish, designet av anerkjente Jørgen Simonsen. Eksklusivt design og materialer – vakkert i ypperste kvalitet – solide og behagelige å ha på nesen, da titanium materialets egenskaper har høy slitestyrke og lav vekt.
Detaljer som teller. Her følger et utvalg feminine innfatninger med særpreg.
K for Kylie – innfatning med fine kontraster som front i blank gull, stenger med skinnpryd og endestykker i aprikos med signaturlogo fra Kylie Minogue Eyewear.
Soft og frostet fra Eco.
Pilot med feminine detaljer i lys gull fra Henri Lloyd.
Garnityr i blankt gull og matt sort ankerlenkede stenger.
Sparkle – transparent røkfarget front og stenger drysset med små krystaller.
Sort og sofistikert perlemønstret front i polert acetat.
Silver rose – et av Maxmaras undermerker, Max&Co, står bak designen på denne lekre innfatningen.
Lekker allianse – peacock blue og gylne stenger.
Avrundet form i amber med enkle klassiske detaljer.
Graderte toner i mykt løftende linjer fra Kylie Minogue Eyewear.
Markant, men likevel feminin. Tortoiseshell med pansermønster fra Karl Lagerfeld.
Skjønne grønntoner med flexhengsel i stål utenpå charnieret fra Bruuns Bazaar, designet av norske Helge Flo.
Rålekre elementer fra Love Moschino.
Bling bling – for de som ønsker å skinne litt ekstra en feststemt aften.
Innfatningsutvalget har aldri vært så mangfoldig som nå, enten man ønsker de rene enkle linjene eller mer fremtredende detaljer, former og farger finnes det noe for enhver smak. Og som nevnt tidligere, man trenger flere par briller, til ulike antrekk og anledninger.
Bær din brille med stil og stolthet, for den er nettopp et smykke.
Foto: Stine Westlund