Fashion for your face

P1080616

Art deco – oversized sirkelform med unike detaljer som gir den et art deco look, og er fra det finske motehuset Ivana Helsinki.

Foto av Kate Moss er fra britiske Vogue utgave 10/18 fotografert av Nick Knight.

P1080566

Solbrillen skal brukes til flere anledninger, så man trenger flere par, som et til stranda, sport og til fest.
Se etter balanse og harmoni med ansiktet, bryt opp formen. Eksempler; rund ansiktsform vil kle en firkantet solbrille, firkantet ansikt – rund solbrille, dråpe – cat eye solbrille. De med et ovalt og hjerteformet ansiktsform kler de fleste solbrillefasonger, men sørg alltid for riktig bredde. Velg farger du liker og som kler deg og din garderobe.
I tillegg er solbrillen det ultimate fashion accessory, som komplementerer stilen om den er formell, casual, sporty eller chic.
P1080653
Pink tint – en av vårens store trender er farget glass i rosa.

P1080568

Marble – fantastisk acetat i marmorert mønster i subtile jordtoner og transparent perlemor fra Mazzucchelli 1849, kombinert med forgylt metall i en sandwichform som gir en utsøkt finish.

P1080587

Pearl – opprinnelig er dette en solbrille, men som gjør seg like fin med klare glass, så husk at mulighetene er mange, da man kan sette klare glass i en solbrille og vice versa.

 

Foto: Stine Westlund

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s